Ana Sayfa  |  İletişim   |  Facebook   |  Twitter   |  İnstagram   |  Youtube   

Asomder

1985 yılında eğitim vermeye başlayan ve bu tarihte Türkiye’nin ilk ve tek aşçılık lisesi olan Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi, 1992 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Bu tarihten itibaren Türkiye’de aşçılık sektörüne yön vermeye başlayan Mengen Aşçılık Lisesi, ilerleyen yıllarda da sektörün önemli bir kurumu haline gelmiştir. 

Mengen Aşçılık Lisesi; öğrencilerine mesuliyet alma konusunda öz güven sağlamakla birlikte, dünya çapında başarılı bireyler yetiştirmiştir. Türkiye’de yiyecek içecek sektöründe çok önemli bir konuma sahip olan Mengen Aşçılık Lisesi mezunları daha güçlü ve daha organize olmak adına tek bir çatı altında toplanma gerekliliği hissetmiş ve bu sebeple 2007 yılında Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği kurulmuştur. Derneğin kısa adı AŞOMDER olup derneğin genel merkezi İstanbul’da yer almaktadır.

Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği'nin özelliği, sosyal sorumluluk bilinci ile düzenlediği organizasyonları kendi üyelerinin çabalarından oluşan amatör bir ruh ile gerçekleştirmesidir. Dolayısı ile ASOMDER; kendinden güç alan dinamik ve bağımsız bir sivil toplum örgütüdür. 

Asomder, 2007 yılından bugüne kadar geçen sürede ciddi bir yol katetmiştir. Bu büyümede bizlere destek olan kurucu yönetim kurulu üyelerimize, kurucularımıza, üyelerimize, mezunlarımıza, okulumuz öğrencilerine ve okulumuz personeline teşekkürlerimizi sunuyoruz.