Ana Sayfa  |  İletişim   |  Facebook   |  Twitter   |  İnstagram   |  Youtube   

Asomder Nedir?

Asomder Nedir?

Türkiye’nin 1985’te eğitim vermeye başlayan ilk ve tek aşçılık okulu  Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi 1992 yılında ilk mezunlarını verdi. Bu tarihten itibaren Türkiye’de Aşçılık sektörüne yön vermeye başlayan okulumuz ilerleyen yıllarda da bu sektörün en önemli kurumu haline geldi.  Yiyecek-içecek sektörü dünyada ve Türkiye’de hızla gelişmiş, hem ekonomik hem de kültürel anlamda dünyada yerini aldı. Hızla büyüyen bu sektörün gerisinde kalmayan Mengen Aşçılık Lisesinin bu hızı kolaylıkla yakaladı.

Mengen Aşçılık Okulu, öğrencilerine mesuliyet alma konusunda öz güven sağlamış bunun yanı sıra Türkiye hatta dünya çapında başarılı bireyler yetiştirdi. Türkiye’de yiyecek içecek sektöründe çok önemli bir konuma sahip Mengen Aşçılık Lisesi mezunları bu sektöre daha güçlü daha organize fayda sağlayabilmek adına tek bir çatı altında toplandı.

 

Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği 2007 yılında kuruldu. Derneğin kısa adı AŞOMDER olup derneğin genel merkezi İstanbul’da yer almaktadır.

AŞOMDER 2007-2014 yılları içerisinde bir takım çalışmalar ve toplantılar yapıldı. Temel amaç olarak;

1.Sosyal Dayanışmayı sağlama

2.Mengen Aşçılık Okulu ve diğer tüm Aşçılık Okullarına Katkıda bulunma

3.Özel günlerimizde birlikte olma

4.Aşçılık Mesleğine katkıda bulunma

5.Okulumuzu, mesleğimizi, öğretmenlerimizden aldığımız temiz ahlakı, abi kardeş sevgisini, dürüstlüğü gelecek nesil öğrencilerimize aktarmaktır...