Ana Sayfa  |  İletişim   |  Facebook   |  Twitter   |  İnstagram   |  Youtube   

Emrah YILDIZ

1984 İstanbul doğumlu, Aslen Düzceli, Aydın Didim’de yaşıyor.

Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi 2002 mezunu.

Lise eğitiminden sonra Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

Okuduğu okullar devam ederken yaz ve kış sezonlarında İstanbul, Ankara, Muğla ve Antalya’ da çeşitli beş yıldızlı otellerde çalışarak mesleki gelişimini sağladı.

Okul bitince İstanbul’da özel bir catering firması olan Bernardini Organizasyon bünyesinde üç yıl boyunca şef pozisyonunda çalışarak özel yemekli davetler, mutfak danışmanlığı, ürün tanıtımı, Türkiye’ye gelen yabancı şeflerin yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. Sonrasında çeşitli restoran ve otellerin de yer yer kurucu ve yönetici pozisyonlarında da bulunarak aşçılık mesleğinde kendine yer edindi. Çalışma hayatı boyunca Carlo Bernardini, Andreas Erni, James Wilkins, Junichi Higara, Emiliano Luggo ve Paul Metay gibi yabancı Cheflerle çalışma fırsatı buldu.   Şu anda Adnan Menderes Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Turizm ve Otel İşletmeciliği bilim dalında yüksek lisans yapıyor.